Belediyeden ?Küçük Sanayi Sitesi? haberine ilişkin açıklama

Darende Belediye Başkanlığı, ?Küçük Sanayi Sitesi neden taşınamıyor? haberimize ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak iddianın gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Darende Belediye Başkanlığı, ?Küçük Sanayi Sitesi neden taşınamıyor? haberimize ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak iddianın gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

?Meclis veya encümen kararı bulunmamaktadır?

Belediyeni Facebook hesabından yapılan söz konusu yazılı açıklamada, ?Bazı internet sitelerinde yayınlanmış olan Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili haberlerde, Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili olarak Darende Belediyesi´nin görevini yapmadığı, sanayi esnafının mağdur edilmek istendiği, eksiklerinin belediyemiz tarafından bilinçli olarak tamamlanmadığı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılarak hazırlanmış bu eksik ve yanlış haberin aslı olmadığını söylemek istiyorum. Öncelikle Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili Belediyemiz kayıtlarında alınmış herhangi bir meclis veya encümen kararı bulunmamaktadır. (Sadece yer tahsisi ile ilgili karar mevcuttur.) Daha önceki dönemde Küçük Sanayi Sitesinin yapımı ve satışı örneğine rastlanmamış bir şekilde yürütüldüğü için konunun birinci dereceden muhatabı, yüklenici şirket ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifidir.? denildi.

?Sanayi sitesinin inşaat ve altyapı işleriyle belediyemizin bir alakası yoktur?

Açıklamanın devamında sanayi esnafının CİMER´e eksiklerin giderilmesi için başvurduğu ve belediyenin vermiş olduğu ?imkânlar dâhilinde yapılacak? cevabına ilişkin ise şu bilgilere yer verildi;

?Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı ile yüklenici firma ilgili sözleşmeyi aralarında imzalamış olup, Küçük Sanayi Sitesinin inşaat ve altyapı işleriyle ilgili Belediyemizin bir alakası bulunmamaktadır. Anahtar teslim yaptıkları sözleşmeye göre kanalizasyon, çevre düzenlemesi, telekominasyon vb. eksikliklerin tamamlanması yüklenici firmanın sorumluluğudur. Tüm bunlara rağmen Darende Belediyesi´nin iş makineleri Küçük Sanayi Sitesinin tamamlanması için çalışmıştır. Darende Belediyesi olarak bizim isteğimiz iş ve işlemlerin, kanun ve prosedürlere uygun olarak yerine getirilmesidir.?