ÖKKEŞ KIVANÇ
9.12.2019 21:19:08
Somuncu baba vakfı da bizim İsa başkan da bizim darende ise hepimizin yaşasın birlik ve beraberLik KAZANAN DARENDEMİZ

Abdurahman UGRAŞ
16.12.2019 11:12:02
HİZMETLER GÖZARDI EDİLMEMELİ.. Darendemiz için gecesini gündüzüne katarak İlçemize her yıl hatta her gün bir yenilik eser bırakmak için çaba harcıyan Vakıfbaşkanı ve yönetimine İlçe Kaymakamlarımızdan tutun da Darendemiz için bir fidan bile dikip yetiştiren herkese Şahsım ve Uzaklardaki Gurbetçilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi ve başarılarınızın Eserlerinizin devamını dilerim...ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN..

Başkan Özkan, “Gayretimiz, Darende’nin daha yaşanabilir bir yer olması”

Belediye Başkanı İsa Özkan, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’yi ziyaret etti.

Vakıf merkezde gerçekleşen görüşmede Başkan Özkan, 2020 vizyon projeleri hakkında Hamid Hamidettin Ateş Efendi’ye bilgi verdi.

Turizm ve tekstil üzerine çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Özkan, “Darende’nin daha yaşanılabilir bir yer olması için önümüzdeki yıl önemli projeleri hayata geçireceğiz. Tekstil tesislerinin kurulması için görüşmeler yapıyoruz. Amacımız göçü durdurarak istihdamı artırmak. Turizm anlamında yılda 500 bini aşkın insanı ağırlıyoruz. İnanç ve doğa turizmindeki gelirlerimizi artırmak için de önümüzdeki yıl bu anlamda birçok adım atacağız.” dedi.

Başkan Özkan’a eşlik eden esnaf Mehmet Kocamemik de Darende’nin Türkiye ve Dünya’da önemli bir merkez haline gelmesinde en büyük payın Hulusi Efendi Vakfı’nın hizmetleri sayesinde olduğunu aktararak, “Vakfımızın eserleri sayesinde yıl içerisinde binlerce ziyaretçiyi ilçe de ağırlıyoruz. Esnafımız buradan ekmek yiyor. Hulusi Efendi Hazretleri’nin açtığı yolda bir insanın ömrüne sığmayacak hizmetleri bizlere ve ülkemize kazandırdınız. Allah sizden ve Vakıf çalışanlarından razı olsun.” diye konuştu.

Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Darende’mizin marka bir ismi var, inşallah ilçemiz de gerçekleştireceğiniz hizmetlerle her yönüyle örnek ve güzel bir yer olur." dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Özkan, çini vazo hediye etti.