Başkan Gürkan, “Sanayici esnafımızın yanındayız”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yapılan küçük sanayi sitesini ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yapılan küçük sanayi sitesini ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi.

İlçemizde ziyaret ve temaslarda bulunan Gürkan, önceki dönem belediye tarafından yaptırılan küçük sanayi sitesinde incelemelerde bulundu.

Kurban kesilerek sanayici esnafı tarafından karşılanan Gürkan, ziyarette yaptığı konuşmada, yılsonuna kadar sanayicilerin isteklerinin yerine getirileceğini söyledi.

Darende’nin sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek için ilçede bulunduklarını dile getiren Gürkan, “Burada vergi mükellefi olan esnaflarımızın sorunlarını dinledik. Sorumlu müdürlerimizle görüşerek önümüzdeki günlerde gerekli çalışmaları yapacağız. Asfalt ve altyapı çalışmalarına da destek vereceğiz. Üreten, çalışan hiçbir hemşehrimizi mağdur olmasına gönlümüz razı olmaz.” dedi.

Gürkan, son olarak eksiklerin tamamlanmasının ardından sanayi sitesinin açılışını kendisinin yapacağını kaydetti.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkan Yardımcısı Bayram Tosun da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkan Gürkan’a, sanayicilere sahip çıktığı için teşekkür etti.

Tosun, ayrıca sanayi sitesine Selahattin Gürkan isminin verileceğini aktardı.

Ziyarette Gürkan’a AK Parti ilçe Başkanı Süleyman Şimşek eşlik etti.