Sivas’ın Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, Es- Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’yi ziyaret etti.

Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi tarafından bir süre misafir edilen Başkan Akbulut, vakfın ülkemize eşsiz eserler kazandırdığını dile getirerek, külliyenin müştemilatını örnek almaya geldiklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Hamid Hamidettin Ateş Efendi de her türlü bilgi ve teknik desteğin kendilerine verileceğini ileterek, vakıf yayınlarından hediye etti.

Akbulut ve beraberindeki Altınyayla Büyük Millet Camii Dernek Yönetimi ziyaretin ardından, Somuncu Baba Külliyesi ve müştemilatını gezerek incelemelerde bulundu.

Altınyayla’ya yapılan Büyük Millet Camii’nin müştemilatı için burada olduklarını belirten Başkan Akbulut, Somuncu Baba Külliyesi’nin müştemilatını örnek model olarak incelediklerini kaydetti.

“Burası mimari ve estetik açıdan bir hazine”

Külliyede müze, kütüphane ve müştemilatı gezen Akbulut, “İlçemizde inşaatı tamamlanan Büyük Millet Camii’miz için örnek bir müştemilat yapmak istiyoruz. Yaptığımız araştırma ve incelemelerde en doğru örneğin buranın olduğunu anladık. Burada kullanılan malzeme, işçilik, çevre düzenlemesi, temizlik, güvenlik ve yönetim şekline kadar her detay hakkında bilgi ve görüş aldık. İnşallah biz de buradan ilham alarak güzel bir eser ortaya çıkaracağız. İnsanlığa nasıl güzel hizmet ederim diyen herkesin buralara gelip bu eserleri, işçiliği, kaliteyi ve temizliği görmesi lazım. Yapılan tüm eserler, mimari ve estetik açısından örnek almak isteyenler için bir hazine olarak burada duruyor.” dedi.

Başkan Akbulut; “Külliyenin müştemilatını örnek almaya geldik.”

Sinan Akbulut, Es- Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’yi ziyaret etti.
Gündem 9.05.2022 14:08:00 2240 0