Başkan Eser kadınlar gününü kutladı

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede yaşayan kadınları kahvaltılı bir davetle konuk ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede yaşayan kadınları kahvaltılı bir davetle konuk ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı.

Tiryandafil Otel´de düzenlenen kahvaltı programına ilçede yaşayan çok sayıda kadın ilgi gösterdi.

Konuklarıyla tek tek ilgilenen Başkan Eser, ailenin ve toplumun temel taşı kadınların hayatın her anını varlıklarıyla onurlandıran, desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kişiler olduğunu söyledi.

Eser kadınlara yönelik yaptığı konuşmada, insanın dünyaya gelişinden ve ilk eğitimden itibaren her türlü kazanımında kadının emeği gözardı edilemeyecek kadar önemli olduğunu dile getirerek; ?Hayat boyu karşı karşıya kaldığımız her türlü olumsuzluklarda herkesten daha çok etkilenen başta kadınlarımızdır. Tarih boyunca savaşlar, terör ve yoksulluk en çok kadınları vurmuştur. Özellikle terör konusunda yaşanan acı tecrübeler, ateşin en çok da şehitlerimizin annelerini, eşlerini ve yakınlarını yaktığını göstermiştir. Anadolu´nun her bir karış toprağı şehit kanları ile sulanırken Türk Kadınının memleketini, yaşadığı bu toprakları kurtarma azmi ve mücadelesi Kurtuluş Savaşında bütün cephelerde aktif görev üstlenmesi, cesareti ve fedakârlığı ile adını tarihe yazdırmıştır.? dedi.

Cennet anaların ayakları altındadır

Kültür ve inanç yapımızda ?Cennet Anaların Ayakları Altındadır? diyen bir medeniyetin evlatları olarak dün olduğu gibi bu günde yine kadınlara büyük görevler düştüğünü belirten Eser duygularını; ?Her alanda yaptıkları çalışmalarla çocuklarımızı geleceğe hazırlamakta, kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyler, daha güçlü nesiller yetiştirmek için gayret etmektedirler. Kadınlar sosyal hayatın kurucularıdır. Onlar, anne olmalarının yanı sıra ilk öğretmen, ilk hemşire, ilk doktordur. Yaşadığımız her anın ilkleridir? şeklinde vurguladı.

Eser açıklamasını şu şekilde tamamladı; ?Çalışan; çalışmayan tüm kadınların, yürekleri sevgi dolu olduğuna inandığım şehit anneleri, şehit eşleri, şehit bacıları ve şehit yavrularının, hanım kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.?

Kahvaltı programına katılan Kaymakam Enver Zengince´nin eşi Tuba Zengince ve Darendeli kadınlarda, Başkan Eser´e teşekkür etti.

Program, Eser tarafından dağıtılan karanfillerle son buldu.