Abdurahman UGRAŞ
22.02.2018 12:22:15
Syn. Belediye Başkanım Süleyman ESER. Güzel İlçemiz DARENDE miz için göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve çaba Şekil A da gözüktüğü gibi herkesin gözü önünde. Şimdi aldığım bir habere göre Darendemizi Sağlık Turizimi haline getirecek yeni bir Hastanenin açılış proje müjdesini belirtmektesiniz.Halka Hizmet Hakka hizmettir. Bu konuda takdire şayansınız. Ancak Gurbetteki bir yakın takipçiniz olarak Diyorum ki Bir sene kendimizi zar zor zapteylediğimiz Gurbette yaz tailini ip ile çekip sılamıza kavuşma günlerimizdeki Temmuz ve Ağustos sıcaklarındaki Festivaller ve buluşmalar arasında Irmaklı Köyümüzde yapılan Kavun şenliğine giden Köy İle Hantaros arasındaki tozlu yolun halen stebize-Asvalt yapılmadığını muhtarımız Ömer KILIÇ dan malesef öğrenmiş bulunmaktayım. Darendemizin Çukurovası Irmaklı Köyümüzün İlçemize katkısını saymaya kalkışırsam buna sayfaların kifayetsiz geleceğini bilenlerdensiniz. Hal böyle iken İstanbnuldan Misafir olarak yanlarımzda getirdiğimiz dostlarımız. Bizlere bu eksiklerimizden Belediyelerin neden buralara bir çözüm getirmediklerinden bahsetmektedirler. Elçiye zeval olmaz Bende bir Kardeşiniz Arkadaşınız ve de Irmaklı Köy Halkından olarak bizim bu konumuz ile yakından ilgileneceğinizi,Gerekir ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızı Bilgilendireceğinizi Biliyor. 30 Ağustos Irmaklı Kavun Şenliği Ve Darende Karakucak Güreşlerinde Darende Lisesi 1977--1978 Mezunları buluşmasında görüşmek arzu ve dileklerimle Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum...

Başkan Eser, ?Darende sağlık turizmi merkezi olacak?

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçemize yeni Fizik Tedavi Hastanesi yapılacağı müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçemize yeni Fizik Tedavi Hastanesi yapılacağı müjdesini verdi.

Başkan Eser gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, inanç ve doğa turizmi ile adından sıkça söz ettiren Darende´nin, sağlık turizmi ile de önemli bir merkez olacağını söyledi.

Başkan Eser, yeni yapılacak olan Fizik Tedavi Hastanesi hakkında bilgiler vererek, ?Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, Ankara´da çeşitli temaslarda bulunduğumuz projemiz, Mart ayında ihale edilecek ve kısa bir süre sonra inşaatına başlanacak. 50 yatak kapasiteli olacak hastanemiz, ilçemizin tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Makul bir sürede de bu yatırım tamamlanacak. Birçok ilde bulunmayan bu tesis, ilçemizin sağlık turizminde önemli bir konuma gelmesini sağlayacak. Hacılar mahalle yolu üzerine yapılacak şifa merkezimiz, beş yıldızlı otelleri aratmayacak şekilde tasarlandı.? dedi.

2018 yılında çok önemli yatırımlara imza atmaya devam edeceklerini kaydeden Eser, ?20 milyon TL değerindeki sağlık yatırımını ilçemize kandırıyoruz. Turizm öncelikli kalkınma planımızın yanı sıra işsizliğe yönelikte proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Kısa bir süre sonrada ilçemize yeni tesisler kazandırarak iş sahası oluşturacağız. İlçemizin gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.? diye konuştu.

Projeyi, sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Süleyman Eser, kısa sürede büyük bir beğeni gördüğünü ve vatandaşlarında projeyi beğendiğini sözlerine ekledi.