Başkan Çakır çalışmaları inceleyip, hemşehrileriyle bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hemşehrimiz Ahmet Çakır, büyükşehir belediyesi tarafından kırsalda bulunan mahallelerde yürütülen çalışmaları inceleyerek hemşehrileri ile bir araya geldi.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hemşehrimiz Ahmet Çakır, büyükşehir belediyesi tarafından kırsalda bulunan mahallelerde yürütülen çalışmaları inceleyerek hemşehrileri ile bir araya geldi.

 İlçemizin önemli grup yollarından biri olan Balaban, Gökdelen, Karabayır, Kaynak, Yenipınar yolunda asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi 12 kilometrelik yolun 4.5 kilometresini asfaltladı. Bir bölümü sathi kaplama olan yolun keskin virajları ve yokuşları ise sıcak asfalt ile kaplanıyor. Büyükşehir Belediyesi grup yolunun Karabayır, Kaynak, Yenipınar bölümünü de genişletti. 3.5 metre genişliğindeki bölümler 9 metre genişliğine çıkarıldı. Gökdelen Mahallesinin sokakları da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından kilit taşlarıyla kaplanıyor.

Büyükşehir, ayrıca Yenice, Gökyar, Güdül, Kuruköprü, Heyiketeği, Yeniköy ve Zaviye mahallelerinde de toplam 25 kilometrelik sıcak asfalt serimi yaptı.

Başkan Çakır´dan yerinde inceleme

Başkan Ahmet Çakır, Balaban, Gökdelen, Karabayır, Kaynak, Yenipınar ve Yenice´de yapılan çalışmaları inceleyerek, hemşehrileri bir araya geldi. Geziye İlçe Kaymakamı Ali Türk, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Mahalle ziyaretlerinde ilgi ile karşılanan Başkan Çakır´ı özellikle çocuklar Türk bayraklarıyla karşıladılar. Kurbanların kesildiği gezilerde, vatandaşlar Çakır´a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Uzun yılların ardından güzel hizmetlerle tanıştık

Darende´nin uzun yılların ardından güzel hizmetlerle tanıştığını belirten vatandaşlar, "Tarihi boyunca asfalt ile yeni tanışan mahallelerimiz var. Malatya´nın en zor arazi şartlarına sahip bölgelere hizmet getirmek zor ama imkânsız değil. İşte Büyükşehir bu zor işi yapıyor. Kar, kış, yaz, sıcak demeden her yere hizmet götürüyor. Bizlere düşen görev de onlara yardımcı olmaktır. Emeklerine saygı göstermektir. Bütün Darendeliler adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve çalışanlarına bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz." dediler.

Zor işlerde büyükşehir imzası var

Bazı mahallelerde vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya´nın bütün ilçelerinde zor işlerin yapımında Belediyenin imzasının olduğunu söyledi.

İncelemeler sırasında yapılan işlere baktıkları gibi gelecekte yapılacak proje ve yatırımlar için de görüş alış verişinde bulunduklarını vurgulayan Başkan Çakır, "Malatya´nın değişik bölgelerinde 60 noktada şuan çalışmalar yapıyoruz. İş makinelerimiz kontak kapatmadan gece-gündüz demeden çalışıyor. Yollarımızı daha güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışıyoruz. Bunu yaparken de sadece asfalt döküp çıkmıyoruz. Yolumuzun ihtiyacı olan altyapıyı yapıyoruz. Yol genişletmeleri yapıyoruz, gerekirse yeni yollar açıyoruz. Köprüler, menfezler, taş duvarlar yapıyoruz. Bu çalışmalar sayesinde insanlarımız daha rahat şartlarda yolculuk ediyor. Bu yolların bir başka önemli yanı ise vatandaşlarımızın cebine olumlu yansıması, geniş, asfaltı yapılmış yollarda güvenlikte artıyor. Araçların ömrü uzuyor. Bu da milli sermayeye önemli katkı sağlıyor. Yine MASKİ ekiplerimiz içme suyu ve kanalizasyon noktalarında önemli yatırımlar yaptı. İncelemelerimizde eksikliklerimizi görüp, düzeltmek için iş programı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bizler bu işleri yaparken destek olmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor" dedi.

Başkan Çakır´a gezi boyunca eşlik eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Büyükşehir Belediyesinin kırsalda bulunan mahallelerde yol ve alt yapı sorunlarına yönelik yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.