Başdirek Mahallesi´nin kanalizasyon sorunu çözülüyor

MASKİ ilçemiz Başdirek Mahallesi´ne toplam maliyeti 720 bin TL olan 4,8 km kanalizasyon hattı inşa ediliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, ilçemiz Başdirek Mahallesi´ne toplam maliyeti 720 bin TL olan 4,8 km kanalizasyon hattı inşa ediliyor.

Malatya´nın altyapı ağını, gelecek yıllara taşımayı hedefleyici nitelikte büyük yatırımlara imza atan MASKİ, modern altyapı çalışmalarına ilçemizde de devam ediyor. Bu kapsamda Başdirek Mahallesi´ne toplam maliyeti 720 bin TL olan 4,8 km kanalizasyon hattı inşa ediliyor.

"30 yıllık hasretimiz sona erdi"

Darende İlçesi Başdirek Mahalle Muhtarı Mehmet Yıldırım, MASKİ´nin mahallemizin 30 yıldır en önemli sorunu olan kanalizasyon problemini çözdüğünü belirterek, ?30 yıldır kavuşamadığımız hizmetlere şimdi kavuşuyoruz. Büyükşehir Başkanım Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürüm Özgür Özdemir´e ilçe ayrımı yapmaksızın sorunlarımıza en kısa sürede yatırımlarıyla cevap verdikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Dr. Özdemir: "Başdirek Mahallesinin altyapısı güçleniyor"

Çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Özdemir, Darende´de yapılan çalışmalara devam edildiğini belirterek, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte altyapı konusunda sorunsuz bir Darende´nin ortaya çıkacağını söyledi.

Özdemir, "Başdirek Mahallemizde başlatmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda şu ana kadar 4,2 km kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladık. Devam eden çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Darende ilçemizin Başdirek Mahallesine toplamda maliyeti 720 bin TL olan 4,8 km´lik kanalizasyon hattının yanı sıra 64 abone bağlantısı gerçekleştireceğiz. İl sınırlarımız içinde bulunan tüm bölgelerimizin sağlam bir alt yapıya kavuşması için çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.