Başakşehir Belediye Başkanlığı´na Darendeli Kartoğlu seçildi

Mevlüt Uysal´ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı´na hemşehrimiz Yasin Kartoğlu seçildi.

Mevlüt Uysal´ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı´na hemşehrimiz Yasin Kartoğlu seçildi.

Aslen Darende´nin Kaldırım Mahallesi´nden olup uzun yıllar önce ilçeden ayrılarak İstanbul´a yerleşen Kartoğlu, Başakşehir Belediye Başkan yarımcısı olarak görev yaparken Belediye Meclisi tarafından yapılan oylama ile Uysal´dan boşalan başkanlık koltuğuna oturdu.

DADEF´ten Kartoğlu´na ziyaret

Darende Dernekleri Federasyonu (DADEF) Başkanı Hulusi Eser ve yönetim kurulu, Başakşehir Belediye Başkanlığı´na seçilen hemşehrimiz Kartoğlu´na ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan Eser, hemşehrimizin Başkanlığına seçilmesi bizleri onurlandırmıştır. Büyük bir göreve talip olan başkanımıza Allah´tan kolaylık diliyoruz. DADEF olarak her zaman yanında ve destekçisi olacağımızı bilmesini istiyoruz.? dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileten Başkan Kartoğlu da, kendilerini yalnız bırakmadıkları için DADEF heyetine ve tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Yasin Kartoğlu kimdir?

1977 yılında Malatya Darende´de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece´de yapan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi´nde tamamladı.

2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği´ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yasin Kartoğlu Evli ve 2 çocuk babasıdır.