Anahtar Kelimeler: Balaban konut yapılacak

Balaban´a 141 konut yapılacak

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Balaban Mahallesi´ne 141 konut yapılacağı bildirdi.

 

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Balaban Mahallesi´ne 141 konut yapılacağı bildirdi.

Başkan Süleyman Eser, Balaban Mahallesi´nde akşam saatlerinde Belediye ye ait bir salonu´nda vatandaşlarla bir araya geldi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Uzunok Mevkii´ne yapılması planlanan 141 konut hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi.

Eser burada yaptığı açıklamada, ?Başvurular 4 Ocak tarihinde başladı. Konutlar 12 bloktan oluşacak şekilde 3 katlı 2+1 şeklinde planlandı. Ödeme şekli ise 2 bin TL bankaya teminat olarak yatırıldıktan sonra inşaat tamamlanınca hak sahipleri evlerine geçince 250 TL ve 480 TL arasında ödeme koşulları belirlenecek.? dedi.

Talep dahilinde 141 konuta ek olarak sosyal konutlarında yapılabileceğini belirten Eser, ?Ayrıca emekliler için ödeme planı 20 yıl olarak belirlenirken aylık 250 TL olarak yapılacak. 20 bin dönüm arazi üzerine kurulacak olan konutlar, 76 metrekare olacak. Daireler yöreye ait mimari tarzı yansıtacak. İçerisinde sosyal donatıların yansıra  okul ve camii de yapılacak. 

Başvuruların 100 kişiyi bulduktan sonra TOKİ tarafından ihale edileceği ve önümüzdeki yaz sezonuna ilk kazmanın vurulacağı belirtildi.