Fikirci
26.11.2015 17:32:15
Güçlü iktidar, güçlü hükümet, güçlü Darende. Bakanlarımız Darende´deki büyüklerin himmetini aldığı sürece muvaffak olacaktır. Sayın yazar, siteye üye oldum ama hesabınız aktif değildir diyor. Onaylamanız gerekiyor sanırsam. Baki muhabbetle...

Fikirci
28.11.2015 22:51:57
Editör Bey firma rehberine kaydolmak için üyelik istiyor. Üye oldum ama onaylanmayı bekliyor diyor. Yönetici Fikirci Bey İletişim bilgilerinizi eksiksiz birşekilde doldurup tekrar gönderiniz. Rumuz kullanmayız!

Bakan Sarı hemşehrilerinin gurur kaynağı oldu

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı´nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması,baba ocağında sevinçle karşılandı.

 

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı´nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması,baba ocağında sevinçle karşılandı.

Doğum yeri Darende´ye sık sık ziyarete gelen Sarı´nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu haberini alan vatandaşlarla ve esnaf büyük mutluluk yaşadı.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu´na Darendeli birinin bakanlık yapılması dolayısıyla teşekkür ederek, "Memleketin kaderinde söz sahibi olan bir bakanlığı ilçemize uygun gördükleri için kendilerine ne kadar minnettar olsak azdır" dedi.

Darende Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kasım Gücük de Darendeli olarak gurur duydukları bir müjdeyi aldıklarını belirterek, "İlçe halkı ve esnaflar çok mutlu. Bu gurur hepimizin. Allah utandırmasın" ifadesini kullandı.

Sarı´nın Darende´deki yakınları ve esnaf komşuları da iftihar ettikleri Sarı´nın memleket için güzel hizmetler yapacağından kuşkuları olmadığını dile getirdi.

İlçede ticaret yapan bayan esnaflar ise, Bayan bir Darendeli bakanlarının olmasından dolayı mutlu olduklarını ayrıca AK Parti´nin bayanlara yönelik daha çok görev dağılımı yapmasını istediklerini belirtti.

Öte yandan ilçedeki vatandaş ve esnaflar ise Cumhuriyet tarihinden beri ilçeden ilk defa üs düzey bir bürokrat çıkmasından dolayı gururlu olduklarını aktardılar.