Yılmaz şahin
21.01.2020 23:10:25
Davet olursa Karaman domuz avcıları ekibi olarak hafta sonu temizliğine gelebiliriz.

Gokhan Ersoy
22.01.2020 20:50:48
Muhtar davet etısn gelelim

Ali KIZMAZ
3.02.2020 14:07:52
Davet edin diyen arkadaşlara teşekkür ederiz. Biz hallediyoruz...

Artan domuz popülasyonu mahalleliyi tedirgin ediyor

Beybağı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, domuz sürülerinin bahçelerine ve ekili alanlara zarar vermesinden dolayı şikâyetçi oldu.

Mahalle Muhtarı Mustafa Biltekin, Darende Kaymakamlığı’na bir dilekçe vererek üreticilerin domuz sürülerinden büyük zarar gördüğünü anlatarak konunun çözülmesini istedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü mahallede incelemelerde bulunarak domuz popülasyonun da çok fazla artış olduğunu ve tarla, bahçe ürünlerinde ciddi zararlara sebep olduğunu tespit etti.

Muhtar Biltekin, gazetemiz muhabirine yetkili makamlardan yardım istediklerini belirterek, “Mahallemizde sıklıkla görülen domuz sürüleri ekili alanlarımıza ve bahçelerimize sürekli zarar veriyor. Dere yataklarında yuvalanan bu 12’li ve 30’lu guruplar, sürekli artarak mahallede korku ve paniğe neden oluyor.” dedi.

 Birçok mahalle sakininin bu durumdan rahatsız olduğunu ifade eden Biltekin, mahalle içerisinden geçen yaban domuzlarının can kaybına yol açmasından endişe duyduklarını kaydetti.

Vatandaşlar tarafından kayda alınan videolarda, sürü halinde geçen domuzların çok rahat yol, ev ve mahalle içerisinde hareket ettikleri görülüyor.