cengiz
8.08.2018 10:45:30
maşallah yine bayramdan sonraki hafta yine herkes darendeden ayrıldıktan sonra yapıyorlar tebrik ediyorum. başkanı

Abdurahman UGRAŞ
10.08.2018 09:56:24
Toplumları kaynaştıran,İnsanları birleştiren,Katılanları coşturan,Gurbettekileri ise buluşturan Bu sene 65 ncisini seyredeceğimiz Darende Karakucak Güreş Festivali Yıllardır biz gurbetçilerin iple çektiğimiz,özlem ile beklediğimiz,bereketlİi topraklarımızda düzenlenen 30 ağustos Zafer Bayramına da denk gelmesi güzelliklerin bir başka yönü değilmidir. Bu sene ise Hem Kurban Bayramı,Hem Zafer Bayramı,hemde 65 ncisini İnşaallah izliyeceğimiz Türkiyenin en ünlülerinin Er Meydanında Güreş tutacakları DARENDE 65 .nci Karakucak güreşlerini tertipleyen heyet ve ilgililere,İlçe Kaymakamımıza Spordan sorumlu müdürlerimize,Darende Spor Başkanlığımıza, Belediye Başkanımıza ve personeline ayrıca güreşe katılacak olan Sporcularımıza. Yıllardır bu günü bekliyen özlemini çektiğimiz yuvamızda seyredeceğimiz tüm Davetli davetsiz Gurbetçilerimize ve Sevgili Darendeli Halkımıza tüm katılımcılara.Güzel bir gün geçmesini Güreş meydanında buluşmak üzere emanetlerinizin Yüce Mevlaya olmasını diliyorum...ALLAH a emanet olun sağlıcak ile kalın Güzel bir Kurban Bayramı akabinde Zafer Bayramı.devamında Karakucak Güreşlerinde buluşabilmek ümidiyle Herkese hayırlı BAYRAMLAR saygılar ve Sevgiler sunuyorum... Abdurahman Ugraş Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü / İstanbul

Altın kemerli Zengibar Güreşleri 1 Eylül´de yapılacak

Bu yıl 65.´si düzenlenecek olan Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali 1 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek.

Bu yıl 65.´si düzenlenecek olan Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali 1 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser gazetemize konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 1 Eylül Cumartesi günü tertip edecekleri 65. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali´ne tüm hemşehrilerini beklediklerini söyledi.

Güreş sporunun insanlık tarihi kadar eski olduğu ifade eden Başkan Eser, "Bilindiği gibi dünyada en başarılı olduğumuz spor dallarından biri güreş. Ülkemizde bu alanda yapılan en önemli güreş müsabakalarının başında Tarihi Kırkpınar Güreşleri gelmektedir. Burada yaptığımız hazırlıklarla Doğu´nun Kırkpınar´ına ev sahipliği yapacağız." dedi.

Güreşlere dünya şampiyonu ve uluslararası dereceler elde etmiş sporcuların da katılacağını dile getiren Eser, şunları kaydetti, "Güreşlere 70 başpehlivan, 35 başaltı pehlivan, 120 büyük-orta, 130 küçük-orta-büyük ve 25 küçük-orta-küçük olmak üzere toplam 390 pehlivan katılacak. Sporseverler bu anlamlı günde unutulmaz bir gün yaşayacak.? diye konuştu.

Eser, bu yıl ilk defa altın kemer uygulaması olacağını belirterek il dışındaki hemşehrilerini festivale davet etti.

Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali, Darende Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü´nün katkılarıyla gerçekleştirilecek.