Cemal dikbakan
10.06.2020 21:29:04
Ağbaba , Darende sorununu tek tek çözeceğiz diyor. Veli o zaman bu sorunlar üç yüz yıl sürer . Acaba sana kim inandı ??

Ağbaba, “Darende’nin sorunlarını tek tek çözeceğiz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İlçemizde parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Ağbaba, beraberinde CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Darende İlçe Başkanı Haluk Ormancı ve teşkilat yöneticileriyle Darende Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Darende Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Darende Ziraat Odasını ziyaret etti.

Ziyarette oda başkanları, esnafların yeni tip koronavirüs (Kovid-19)’dan önemli ölçüde etkilendiklerini aktararak destek istedi.

Oda ziyaretlerinin ardından partisinin ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Ağbaba, burada bir süre partililerle görüştü.

Ağbaba, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Darende’nin önemli tarım ve inanç turizmi merkezi olduğunu belirterek, kültürel ve sosyal anlamda Malatya’nın en güzel ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

Bölgeye hayat veren Tohma çayının HES ve kanalizasyonla kirletildiğine değinen Ağbaba, “Tohma çayımızı eskisi gibi içilir hale getirmek için elimden geleni yapacağım. Mahallelerimizin farklı farklı sorunları var, çiftçimizin sorunları var, esnafımızın sorunları var hepsini dinledik, sorunların çözümü için elimden geleni yapacağım. Bu süreçte kavgadan çok enerjimizi birlikten yana harcayacağız.” dedi.

Ağbaba, son olarak Coronavirüsle ile ilgili zengin fakir hiç kimse ayırt etmeden Dünya’yı kasıp kavurduğunu dile getirdi.

İlçedeki ziyaretlerini tamamlayan Veli Ağbaba, Ankara’ya hareket etti.