Kaymakam Malik Çalışır, 1994 yılında Şırnak´ta şehit olan piyade er Hamit Koçhan’ın annesi Sultan Koçhan’ı kırsalda bulunan evinde ziyaret etti.

Kaymakam Çalışır, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Tegmen Ufuk Kale ve Balaban Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Topal’la şehit Koçhan’ın KarabayırMahallesi’nde yaşayan yakınlarını ziyaret ederek istek ve sıkıntıları dinledi.

Şehit Koçhan’ın annesi Sultan Koçhan’la bir süre görüşen Çalışır, vatan için canlarını veren şehitlere Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Devlet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirten Çalışır, “Ay yıldızlı bayrağın altında huzur içerisinde yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren anne Koçhan da, “Buraya kadar gelip benim halimi hatırımı sormanız kadar güzel bir hediye olamazdı. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” diye konuştu.

Kaymakam Çalışır, ziyaret sonrası mahalle sakinlerinden 110 yaşındaki Mehmet Seviç’i ve rahatsızlığı bulunan 14 yaşındaki Kübra Koçhan’ı evlerinde ziyaret ederek isteklerinin yerine getirilmesi konusunda ilgili kurumlara talimat verdi.

Karabayır’a devlet şefkati

Gündem 7.02.2020 14:46:00 3817 0
Anahtar Kelimeler: Karabayır’ devlet şefkati