memleket
23.01.2020 10:32:37
Allah razı olsun, insanların bağına bahçesine beton dökmek çok büyük bir hata olacaktı. İlçenin ekonomisine hareketlilik kazandıran yazlıkçılar memleketlerinin kendi doğal özgün güzelliği için geldiklerinden, Muhtemelen bir daha memlekete uğramazlardı.

‎ “Aşudu Vadisi Rekreasyon Projesi” iptal edildi

İlçemizde beş mahalleyi kapsayan Aşudu Vadisi Rekreasyon Projesi, belediye tarafından ‘kamuoyunun istememesi’ nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

Darende Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 “İlçemizin geleceği için projelendirdiğimiz, kaynak teminini sağladığımız, gelecek nesiller için ilçemiz adına birçok fayda sağlayacağını düşündüğümüz aynı zamanda projenin uygulanacağı mahallelerin kanalizasyon, yol, içme suyu, elektrik, internet gibi altyapı sorunlarının çözülmesini amaçladığı ve turizm açısından ilçemizin ön plana çıkmasını sağlayacak Nadir, Mehmetpaşa, Sayfiye, Kılıçbağı, Beybağı ve Günpınar Mahallelerimizi kapsayan “Aşudu Vadisi Rekreasyon Projemizi” kamuoyunun istememesi nedeniyle iptal ettiğimizi bu proje ile ilgili çalışmalarımızı durduğumuzu siz değerli hamşehrilerimize duyururuz.”