Abdurahman UGRAŞ
18.12.2018 11:48:33
"Ayınası İştir Kişinin Lafa Bakılmaz"Darendemizin Medar-ı İftharı Değerli Müdürümüz ibrahim Alaattin ATEŞ İlçemize bağlı Tüm Mahalle ve sokaklarda hangi yardımda, olur ise olsun karınca kararınca gerek kalemiyle,gerek maddi gerek manevi desteğiyle.O da yetmez ise o anki içinden gelen duygusal Şiirleriyle İlçemize Büyük katkıda bulunan Darendemiz için tüm yapılan çalışmaların yanında Amirleriyle birlikte koşan Alaattin ATEŞ kardeşimizin açık şeffaf ve verimli bir çalışama ile İlçemize kazandırdığı Rakam gerçekten takdire şaayandır..Tüm yetkili birimlerinde yanında olduğunu sandığımız Müdürümüz İbrahim Alaattin ATEŞ beye ve destekliyen tüm mülki amirlerimize saygı ve sevgilerimizi menmuniyet duygularımızı iletmeyi bir vazife adlediyor. Sonsuz Selamlarımızı sunuyoruz.. ALLAH yar ve yardımcınız olsun...

7 trilyon ilçemizin 4/1´ine dağıtıldı

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, 2018 yılı içerisinde toplam 7 trilyon para ilçedeki ihtiyaç sahibi kişilere dağıtıldı.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, 2018 yılı içerisinde toplam 7 trilyon para ilçedeki ihtiyaç sahibi kişilere dağıtıldı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Tiryandafil Otelde bir program düzenleyerek, 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Yardım faaliyetlerine ilişkin bir sunum yapan SYDV Müdürü İbrahim Alaattin Ateş, yıl içerisindeki 7 milyon liralık nakdi yardımın 1782 haneye dağıtıldığını söyledi.

Yıl içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya kadar pek çok alanda yardımlar yapıldığını dile getiren Ateş, "Devletimizin imkânlarını vatandaşlarımızla buluşturma noktasında üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. SYDV olarak vatandaşlarımıza sunmuş olduğumuz yardım hizmetleri 2019 yılında da artarak devam edecektir." dedi.

Yapılan yardımlara ilişkin detayları da paylaşan Ateş, şu bilgileri verdi;

Engelli aylığı: 379

Engelli yakını aylığı: 39

Yaşlı Aylığı: 894

Muhtaç asker yakını yardımı: 42

Öksüz yetim yardımı:12

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım: 281

Şartlı eğitim yardımı: 1.029

Şartlı sağlık yardımı: 321

Şartlı gebelik yardımı: 11

Genel Sağlık Sigortası (G0): 3 bin 791

Genel Sağlık Sigortası (G1): 1.331