İlçedeki kutlamalar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce’nin Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Kutlamalar daha sonra Güreş Sahsında ilçedeki okulların katılımı ile devam etti.

Günün anlamına ilişkin konuşmayı yapan Hacasan Başer Türkçe Öğretmeni Ayşenur Öztürk, 23 Nisan 1920 tarihinin cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olduğunu söyledi.

Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak, herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkündür." diye konuştu.

Ardından öğrenciler şiirler okudu. Çeşitli yarışmalar yapıldı, türküler seslendirildi, halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

İlçede yapılan çeşitli etkinliklerde derece alan öğrencilere madalya ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından tören sona erdi.

Törene, Darende Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, Belediye Başkanı İsa Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Atıcı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ufuk Kale, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi.
Gündem 23.04.2022 16:57:00 1884 0
Anahtar Kelimeler: Nisan coşkuyla kutlandı