23 Nisan Darende´de coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi.

İlçedeki kutlamalar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce´nin Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunmasıyla başladı.

Kutlamalar daha sonra Şehir Stadı´ndaki kapalı çim sahada ilçedeki okulların katılımı ile devam etti.

Günün anlamına ilişkin konuşmayı yapan Nadir İlköğretim Okulu öğretmeni Bülent Evren, 23 Nisan 1920 tarihinin cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olduğunu söyledi.

Evren, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak, herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkündür." diye konuştu.

Ardından öğrenciler şiirler okudu. Çeşitli yarışmalar yapıldı, türküler seslendirildi, halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

İlçede yapılan çeşitli sportif etkinliklerde derece alanlara madalya ve plaketleri verildi.

Törene, Darende Kaymakamı Enver Zengince, Belediye Başkanı İsa Özkan, Garnizon Komutanı Teğmen Hakan Gök, Cumhuriyet Savcısı Cahit Şar, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, ilçe Jandarma Komutanı Ufak Kale, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.