Anahtar Kelimeler: Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde bir tören düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde bir tören düzenlendi.

Kaymakamlık önünde düzenlenen tören,  Atatürk Anıtı´na çelenklerinin konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Törende bir konuşma yapan Kıbrıs Gazisi Mustafa Mert, Gaziler Günü´nün, aziz Türk milletine ve vatanına hizmet eden gazilerin şeref günü olduğunu söyledi.

Gazi Mert, ?Gaziler, şehitlerimizle vatanın korunması için her türlü güçlüğe karşı durmuşlardır. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanların, şehit ve gazilerimizi anarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekişmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.? dedi.

Törene Kaymakam Enver Hakan Zengince, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Köse, Belediye Başkanı Süleyman Eser, Savcı Emine Örs, Gazi Uzman Çavuş Kürşat Özden, resmi kurum amirleri ve sivil toplum kuruluş yöneticileri katıldı.

Şehitlik ziyaret edildi

Tören sonrasında ilçe protokolü, Hasangazi Türbesi ve Şehitliği´ni ziyaret ederek dua etti.

 Başkan Eser, gazi yakınlarına yemek verdi

Ziyaretlerin ardında, ilçe protokolü ile birlikte gazileri yemekte ağırlayan Başkan Eser, Gazilerle yakından ilgilenerek, şehit ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında en büyük destekçileri olduğunu söyledi.