1 Mayısta Somuncu Baba´ya ziyaretçi akını

Anadolu´da maneviyat turizminin önemli merkezlerinden olan ilçemizdeki Somuncu Baba Külliyesi´nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Anadolu´da maneviyat turizminin önemli merkezlerinden olan ilçemizdeki Somuncu Baba Külliyesi´nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Tarihi özelliğinin yanı sıra manevi atmosferi ve doğa turizmiyle dikkatleri üzerine çeken Darende´deki Somuncu Baba Külliyesi´ne 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nün resmi tatil olması dolayısıyla ziyaret arttı. Cami ve külliyeyi gezen vatandaşlar, doğal ve kültürel alanları da görme imkânı da buluyor. Vatandaşlar Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hz´lerinin türbesini ziyaret ederek, Kur´an-ı Kerim okuyup dua ediyor. Kahramanmaraş´tan gelen üniversite öğrencisi Enes Kılıç, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa geldiği külliyede şaşırtıcı güzellikleri bir arada gördüğünü söyledi. 

Kılıç, külliye ve çevresinin adeta açık hava müzesi olduğunu ifade etti.

Somuncu Baba Külliyesi´ni ziyaret eden vatandaşlar, daha sonra Tohma Kanyonu, Balıklı Kuyular ve Somuncu Baba´nın Çilehanesi, Özel Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Müzesi´ni ziyaret ederek doğayla baş başa kalabiliyor.